You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.

Book Online

* Please Fill Required Fields *
About Me

Ako ste si už možno všimli, moje meno je Martin Hesko. Som fotograf žijúci v Červeníku, neďaleko Trnavy. Fotografii sa venujem približne od roku 2008, kedy som začal pozorovať a fotografovať voľne žijúce zvieratá. V roku 2014 som sa začal venovať aj iným žánrom fotografie – reportáž, ľudia, svadba. Pointa zostáva stále jednoduchá a tá istá. Zachytiť neopakovateľný moment alebo emóciu na dobrej fotografii.

Kontakt

Po modrej na Vysokú

Cestovanie / Bez komentárov / 31. March 2015

Koncom januára, ešte cez prebiehajúce skúškové obdobie, sme sa s chalanmi (Ivan, Matúš) vybrali využiť posledný sneh. Cieľom bolo fotiť východ slnka na Vysokej (754 m.n.m), ktorá sa nachádza kúsok od obce Kuchyňa pri Malackách. Počasie a značenie trasy smerom na Vysokú nám ale tento plán veľmi rýchlo zmenili.

Krátko po 6:30 hod. sme dorazili autom, ešte za tmy, na Vývrat (300 m.n.m) odkiaľ mal začať výstup na samotný vrchol. Zbadali sme prvú modrú a šli sme po nej. Pomaly sa začalo rozvidnievať, no my sme sa záhadne presúvali stále popod kopec, častejšie smerom dolu. Keď už sa nám to nepozdávalo, po kontrole na GPS sme zistili, že sme úplne mimo. Vrátili sme sa späť k autu, tam sme našli miestneho obyvateľa, ktorý nám ukázal správnu modrú značku. Bolo potrebné sa vybrať hneď z Vývratu smerom hore do strmého kopca. Keď už sme mali správnu modrú, stúpali sme hore, no slnko stále nikde. Cieľ bol pozorovať východ hore na kopci, no keďže sme poblúdili, s tým sme sa rozlúčili. Vo vyšších polohách bolo vidno hustú hmlu – to nenaznačovalo podmienky, aké sme si predstavovali. Po príchode na vrchol bola viditeľnosť v hmle na cca 100m – výhľad žiadny, silný vietor, zima obrovská! No aj v takomto počasí môžu vzniknúť zaujímavé fotky. Na vrchole sme doplnili sily malým občerstvením a pobrali sa naspäť dolu. Aj napriek nepriaznivému počasiu považujem tento výjazd za príjemné spestrenie skúškového 🙂

Na záver dve fotky od Matúša:

Napísať komentár