You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.

Book Online

* Please Fill Required Fields *
About Me

Ako ste si už možno všimli, moje meno je Martin Hesko. Som fotograf žijúci v Červeníku, neďaleko Trnavy. Fotografii sa venujem približne od roku 2008, kedy som začal pozorovať a fotografovať voľne žijúce zvieratá. V roku 2014 som sa začal venovať aj iným žánrom fotografie – reportáž, ľudia, svadba. Pointa zostáva stále jednoduchá a tá istá. Zachytiť neopakovateľný moment alebo emóciu na dobrej fotografii.

Kontakt

Fotopasca ScoutGuard SG 550 V

Aktuality / Bez komentárov / 17. March 2014

Fotopascu som sa rozhodol zakúpiť si asi pred rokom. Na újedi, ktorú som mal pripravenú pre myšiakov, sa za mojej prítomnosti nič nedialo a napriek tomu návnada mizla neuveriteľnou rýchlosťou.

Fotopascu som kúpil z internetového obchodu www.fotopasce.sk, kde bolo doručenie aj komunikácia bez problémov, a tak tento obchod s naozaj širokou ponukou fotopascí môžem len odporúčať. K zariadeniu je dodávaný ovládač s 1,7“ farebným displejom a s možnosťou prezerania záberov a s testovacím robením záberov pri nastavovaní fotopasce. Ďalej sa v balení nachádza upevňovací popruh, kábel k PC, kábel k TV, slovenský návod.

Od fotopasce v tejto cenovej kategórií sa nedajú očakávať extra ostré fotky a videá s perfektnou kvalitou, ale v mojom prípade mi to na zistenie pohybu zveri v danej lokalite postačuje. Fotopasca je napájaná buď 4 alebo 8 baterkami typu AA. Batérie vydržia naozaj dlho aj v nízkych teplotách. S fotopascou som mal doposiaľ len jeden problém. Niekedy sa mi stalo, že fotopasca sa „zacyklila“ a fotila aj keď sa pred ňou nič nedialo, stávalo sa mi to hlavne v noci. Snímanie mávam nastavené s intervalom 15s medzi 3 sekvenčnými fotkami, a tak keď sa fotopasca „sekla“ dokázala fotiť celú noc a každých 15s spravila 3 fotky, s bleskom (neviditeľné infračervené diódy), čo baterkám moc nepomohlo, ale vydržali. Citlivosť snímača som skúšal nastaviť aj na najnižšiu (fotopasca disponuje 3 stupňami citlivosti), no tento problém sa mi napriek tomu aj tak raz za čas zopakuje.

K fotopasci odporúčam dokúpiť aj železné puzdro s oceľovým lanom (zámkom), ktoré sú taktiež k dispozícii v hore uvedenom e-shope. Odporúčam to preto, lebo zo začiatku, keď som pascu zaisťoval len textilným popruhom, ktorý je dodávaný v balení, mi po pár týždňoch zmizla, keď ju jeden pán vzal, nevediac k čomu to slúži. No po dvoch mesiacoch sa mi ju podarilo vďaka mestskému úradu pomocou rozhlasu vypátrať – pán ju vrátil, za čo mu ďakujem. Takéto šťastie som ale vôbec nemusel mať, a tak hneď po návrate pasce som si zaobstaral už spomínané púzdro a zámok. Na púzdro som nalepil tiež malý papier s kontaktom na mňa a k čomu toto zariadenie slúži.

+ cena
+ utesnenie proti tečúcej vode a vlhkosti
+ prehliadanie fotiek na ovládači
+ vysoká výdrž batérií
+ úložisko na SD kartu (4GB SD karta = cca 4000 fotiek v plnej kvalite 5mpx)

– Kvalita fotiek a videa, na moje účely ale postačuje
– pri väčšom pohybe zvieraťa je fotka zriedka ostrá
– hore uvedený problém zasekávania snímania
– po roku používania nalomený kábel na ovládači, ale stále sa dá používať

Na posúdenie kvality videa ponúkam jeden záber, no keďže používam fotopascu len na snímanie fotiek, viac videí zatiaľ nemám.

IMAG0021

IMAG0119

IMG_003

IMG_012

IMG_019

IMG_036

IMG_041

IMG_043

IMG_047

IMG_048

IMG_053

IMG_059

IMG_063

Napísať komentár