You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.

Book Online

* Please Fill Required Fields *
About Me

Ako ste si už možno všimli, moje meno je Martin Hesko. Som fotograf žijúci v Červeníku, neďaleko Trnavy. Fotografii sa venujem približne od roku 2008, kedy som začal pozorovať a fotografovať voľne žijúce zvieratá. V roku 2014 som sa začal venovať aj iným žánrom fotografie – reportáž, ľudia, svadba. Pointa zostáva stále jednoduchá a tá istá. Zachytiť neopakovateľný moment alebo emóciu na dobrej fotografii.

Kontakt

Srnčie ráno

Wildlife / Bez komentárov / 2. február 2012

V kalendári sa písal piatok 6. januára. Po škole, v poobedňajších hodinách som sa vybral dosypať slnečnicu do krmítka. Prišiel som ku krmítku a zostal som zaskočený. Bolo prázdne. Približne 2-3kg slnečnice za týždeň zmizli. Tešil som sa, pretože to naznačovalo bohatú účasť a rozmanitosť návštevníkov. Po dosypaní som od krmítka odišiel smerom do lesa, na polia, pozrieť čo je v chotári nové. Na jednom poli som zbadal asi 20 kusov srnčej zvery. Blížil som sa k nim cez les, ale keď mi chýbal už len kúsok, pod nohami mi praskol konár a bolo po fotení.

Cestou domov som rozmýšľal čo si začnem cez víkend. Večer som sa rozhodol, že si dám ráno o 6 budíček a s prenosným fotokrytom pôjdem pozrieť na pole kde som v piatok poobede videl srnčiu zver.

Ráno bolo ťažké, ale vstal som. Zem bola našťastie primrznutá, a tak som mohol prísť skoro až k miestu na bicykli. Už za tmy, pri príchode na miesto som videl 4 kusy srnčej zvery, ktorá sa pásla samozrejme na mieste kde som chcel postaviť stan. Pomaly som sa blížil k miestu, samozrejme ma zacítili a utiekli. Našťastie len pár metrov. Rozložil som stan, sadol som dovnútra a čakanie sa mohlo začať. Srnčia sa začala schádzať pár metrov od môjho stanu za vedľajším kríkom.

Keď sa začalo rozvidnievať, natočil som aj nejaké videá (viac mojich videí nájdete v mojom profile na YouTube):

03srncie_rano01 03srncie_rano02 03srncie_rano03 03srncie_rano05 03srncie_rano06 03srncie_rano07 03srncie_rano08 03srncie_rano09 03srncie_rano10 03srncie_rano11 03srncie_rano12 03srncie_rano14 03srncie_rano15 03srncie_rano16 03srncie_rano1803srncie_rano17

Napísať komentár