You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.

Book Online

* Please Fill Required Fields *
About Me

Ako ste si už možno všimli, moje meno je Martin Hesko. Som fotograf žijúci v Červeníku, neďaleko Trnavy. Fotografii sa venujem približne od roku 2008, kedy som začal pozorovať a fotografovať voľne žijúce zvieratá. V roku 2014 som sa začal venovať aj iným žánrom fotografie – reportáž, ľudia, svadba. Pointa zostáva stále jednoduchá a tá istá. Zachytiť neopakovateľný moment alebo emóciu na dobrej fotografii.

Kontakt

Na Liberte k Čiernemu moru

Cestovanie / No Comment / 31. August 2016

Po minuloročnom tripe sme sa s chalanmi rozhodli podobné šialenstvo zopakovať. Tri staré bicykle značky Liberta, s jedným prevodom, tentokrát k tomu pribudlo ešte aj staré auto z roku 1998 a vycestovali sme k Čiernemu moru. Naša trasa viedla zo Slovenska cez Maďarsko, Rumunsko, Moldavsko, Podnestersko až na Ukrajinu do mesta Odessa. Na Libertách chalani prešli 1457 kilometrov za 15 dní. Ja som ako na minulom tripe robil dokumentaristu a tento rok sme pribrali do tímu ešte jedného člena – šoféra aby som sa mohol venovať len foteniu a natáčaniu.

Po minulom roku som do techniky pribalil aj dron, čo sa na Moldavských hraniciach ukázalo ako problém, no nakoniec sme to dokázali vyriešiť. Počas celého tripu som používal Canon 6D po väčšine s objektívmi Canon 16-35 a Canon 100-400. Rozpísal by som sa aj viac, no aktuálne pripravujeme film, v ktorom všetky zážitky budú snáď dostatočne opísané 🙂

IMG_9303

Rumunské cesty

IMG_9568

Pastier kráv, ktorý už o 7:00 len tak tak stál na nohách 🙂

IMG_8782

Šlapalo sa v každom počasí

IMG_9201

Po ceste sme rozdávali nálepky s našim logom. Títo dvaja chlapci bývali niekde uprostred Rumunska, v dedinke, v ktorej bolo len zopár domov a o asfaltke sa im mohlo len snívať. Dookola boli len polia a veľké lúky. Po uverejnení tejto fotky na náš fb ju okomentovali rodičia týchto chlapcov, čomu sme sa veľmi potešili

IMG_9717_1

Nočná Rumunská obloha bola na niektorých miestach naozaj úžasná. Svetelný smog bol tak malý, že mliečnu dráhu bolo zreteľne vidieť aj voľným okom.

IMG_0268

IMG_8600 DJI_0056

Aj po takýchto cestách sme sa trápili, ale zároveň si užívali krásu naokolo

IMG_9839

Občas sme sa dostali na veľmi zaujímavé miesta, ktoré navigácia považovala za cestu

IMG_8578 IMG_0319

Hlavné mesto Moldavska Chisinau

IMG_007 IMG_0453 IMG_0618

Celá výprava Liberta tour (zľava: Lukáš, Matej, Boris, Adam, ja)

Zo zákulisia

 

IMG_8752

Všetko čo bolo možné sme nabíjali cez 12V. Baterky do fotoaparátu som nabíjal cez 230V menič. 

IMG_7790

Celý album nájdeš na facebooku Liberta Tour

Leave a reply