You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.

Book Online

* Please Fill Required Fields *
About Me

Ako ste si už možno všimli, moje meno je Martin Hesko. Som fotograf žijúci v Červeníku, neďaleko Trnavy. Fotografii sa venujem približne od roku 2008, kedy som začal pozorovať a fotografovať voľne žijúce zvieratá. V roku 2014 som sa začal venovať aj iným žánrom fotografie – reportáž, ľudia, svadba. Pointa zostáva stále jednoduchá a tá istá. Zachytiť neopakovateľný moment alebo emóciu na dobrej fotografii.

Kontakt

Bolestivý Baníkov

Cestovanie / Bez komentárov / 7. September 2016

Po troch rokoch som sa rozhodol opäť navštíviť jeden z najvyšších vrchov Západných Tatier – Baníkov (2178 m.n.m). Prvý výstup na tento vrch bol perfektný, tak som ho chcel s inou partiou zopakovať. Prečo teda nadpis článku “Bolestivý Baníkov”? Deň pred týmto výstupom sme sa s partiou ešte prešli Prosieckou dolinou. Tešil som sa z nových topánok, že ich pred veľkou túrou trochu rozchodím. No problém nastal už po pár metroch, keď som začal cítiť päty. Hovorím si, žiadny problém, veď sú nové, to prejde. A neprešlo. Na druhý deň to bolo tak zlé, že som si musel hneď ráno s bratom vymeniť topánky, lebo by som to asi nedal. Nové topánky sú už ale dúfam dobre zabehnuté a pripravené na nové výzvy.

Počas celého výstupu na Baníkov prevládala jasná obloha, nobjavil sa ani jeden menší mrak, a tak som počas celej cesty mal na 16-35/2.8 nasadený CPL filter, s ktorým sú nafotené vlastne všetky fotky v tomto článku. Na kopci bolo trošku viac ľudí ako som očakával, no mohol za to predĺžený víkend. Po ceste hore sme stretli len minimum ľudí. Viac už nechám rozprávať fotografie…

Začíname o 7 ráno vstupom do Jaloveckej doliny Výprava Z Baníkova zostupujeme smerom na Žiarsku chatu

Napísať komentár