You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.

Book Online

* Please Fill Required Fields *
About Me

Ako ste si už možno všimli, moje meno je Martin Hesko. Som fotograf žijúci v Červeníku, neďaleko Trnavy. Fotografii sa venujem približne od roku 2008, kedy som začal pozorovať a fotografovať voľne žijúce zvieratá. V roku 2014 som sa začal venovať aj iným žánrom fotografie – reportáž, ľudia, svadba. Pointa zostáva stále jednoduchá a tá istá. Zachytiť neopakovateľný moment alebo emóciu na dobrej fotografii.

Kontakt

Požiar obilného poľa

Reportáž / Bez komentárov / 20. July 2015

V nedeľu poobede som tradične sedel nad fotkami, keď som z otvoreného okna zacítil dym, pozriem von oknom a nad dedinou čierny oblak dymu. Chvíľu som premýšľal, či je vhodné ísť fotiť, čo bola asi chyba, pretože som prišiel keď bol – našťastie – už najväčší oheň uhasený. Vďaka Bohu sa oheň nerozšírili na okolité rodinné domy a polia. Nefotia sa takéto veci príjemne, ale chcem zaznamenať udalosti, na ktoré sa bude o pár rokov spomínať.

[well type=”well-sm”]
Takmer 30 hasičov od tretej hodiny popoludní zasahuje pri požiari strniska v katastri mesta Leopoldov, okres Hlohovec. Požiar zasiahol plochu približne 12 hektárov a dôsledkom silného vetra sa rozširoval smerom k železničnej trati, rodinným domom a firme,” uviedla Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru SR. (Zdroj: noviny.sk)

Ako uviedol vrchný inšpektor Krajského hasičského a záchranného zboru v Trnave Daniel Šiška, na miesto hneď po oznámení požiaru vyslali jednotku z Piešťan a z Hlohovca prišli hasiči s cisternovým automobilom. Po príjazde a preverení rozsahu požiaru museli poslať ďalšie jednotky a pridali sa aj dobrovoľníci. “Celkovo sa na zásahu zúčastnilo 6 cisternových automobilov Hasičského a záchranného zboru, 1 cisternový automobil Závodného hasičského útvaru Petrolservis sk, 3 cisternové automobily Dobrovoľných hasičských zborov Leopoldov, Dvorníky a Veľké Kostoľany. Pri udalosti celkovo zasahovalo 15 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a 13 členov Dobrovoľných hasičských zborov obcí,” doplnil. Príčinu požiaru preverovala aj polícia. Podľa vyjadrenia krajskej policajnej hovorkyne z Trnavy, Márie Linkešovej bolo cudzie zavinenie vylúčené a požiar vznikol pravdepodobne od iskier z koľajiska. (Zdroj: pnky.sk)
[/well]

Všetky ostatné fotky zverejnil DHZ Leopoldov.

IMG_1321 IMG_1330 IMG_1340 IMG_1348 IMG_1353 IMG_1356 IMG_1374IMG_1391IMG_1387IMG_1413 IMG_1449

Napísať komentár