You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.Book Online

* Please Fill Required Fields *
About Me
Martin Hesko

Som fotograf žijúci neďaleko mesta Trnava. Milujem hudbu, prírodu, kreatívny dizajn a dobrú šálku kávy.

Chcem vedieť viac

Moje leto 2013 v prírode

Wildlife / Bez komentárov / 30. august 2013

Leto sa pomaly končí a ja o mojich zážitkoch z fotenia v prírode, nemám moc čo napísať. Tohtoročné prázdniny, ktoré mi plynú už asi tretí mesiac, keďže som úspešne zmaturoval, som dokonale preflákal. Buď som fotil rôzne podujatia, festivaly, alebo niečo iné okrem zvierat. I keď som mal ráno voľné, bol som vyspatý, tak ma nedonútil vstať z postele ani mobil s nastaveným budíkom vo vedľajšej izbe. Cez srnčiu ruju som sa ale zopár krát premohol a vyrazil do lesa pozrieť, ako to prebieha tento rok. Počasie tohtoročnej ruje moc neprialo, bolo veľmi teplo a sucho.

V jeden nedeľný večer prišla dlho očakávaná búrka, a tak som sa v pondelok ráno o 3:30 pobalil a odišiel na moju obľúbenú lúku. Vedel som totiž, že prudká zmena počasia, v tomto prípade prudké ochladenie a dážď, prinesú do ruje tú správnu iskru. Aj sa tak stalo. Po príchode na miesto som v jemnej hmle spozoroval len siluetu loviacej líšky. Aj keď to nebolo možné zaznamenať, zážitok to bol krásny. Keď sa líška pobrala do kríkov, asi 15m od miesta kde som sedel vyšiel mladý srnec, ktorý sa začal pomaly približovať ku mne bez toho, aby o mne vedel. Keď bol od mňa už len kúsok, vtedy ma spozoroval, ale vďaka môjmu maskovaniu si nebol istý čo som zač, a tak ma začal obchádzať. Prechádzal sa od mňa asi 10 – 15m, niekedy aj bližšie, keď sa zrazu zapozeral do kríkov a nereagoval ani na moje cmukanie. V tom som zbadal asi o 2 roky staršieho srnca, ktorý sa vyrútil rovno za ním. Potom sa chvíľu obchádzali a ňuchali, keď zrazu starší srnec po mladšom prudko vyštartoval a obaja sa stratili v šere lesa. Tento zážitok bol z celej ruje najsilnejší. Počas ruje som okrem týchto dvoch srncov pozoroval ešte ďalších troch, no tých sa mi na vhodnú vzdialenosť pred objektív dostať nepodarilo.

Leto pomaly končí, ja mám ešte dva týždne voľna, tak si musím veľmi dobre premyslieť, ako ich využiť čo najužitočnejšie…

Zajac poľný Srnec lesný Líška hrdzavá Zajac poľný Srnec lesný Srnec lesný Srnec lesný Srnec lesný

Napísať komentár